Oglasi - Advertisement

Advokat Toma Fila izneo je snažnu i kontroverznu procenu u vezi sa jednim od najintrigantnijih slučajeva u regionu – ubistvom Jelena Marjanović. On veruje da će sud uskoro doneti novu presudu, ali upozorava da prava istina možda nikada neće biti otkrivena.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Gostujući u medijima, Fila je istakao da očekuje konačan epilog posle skoro deset godina, ali sa dozom skepticizma:

„Ubeđen sam da ćemo dočekati pravdu, ali da li ćemo dočekati istinu – u to nisam siguran. Verujem da će Zoran Marjanović biti oslobođen. Ta presuda može biti pravda, ali nisam siguran da će biti i istina.“

Podsetimo, telo Jelene Marjanović pronađeno je 2. aprila 2016. godine u kanalu na nasipu u Borči. Jedini optuženi za njeno ubistvo bio je njen suprug Zoran Marjanović, koji je 2022. godine prvostepeno osuđen na maksimalnih 40 godina zatvora.

Međutim, slučaj je dobio dramatičan preokret kada je Apelacioni sud u Beogradu u decembru 2023. ukinuo presudu, navodeći da su dokazi kontradiktorni i nepotpuni. Naloženo je novo suđenje, a Marjanović se trenutno brani sa slobode.

I dok javnost s nestrpljenjem čeka novu odluku, ostaje ključno pitanje:
👉 Hoće li pravda konačno biti zadovoljena – ili će misterija ovog slučaja zauvek ostati nerazjašnjena?